Prośba o wytłumaczenie opisu RTG kręgosłupa

proszę wytłumaczyć mi opis trg kręgosłupa C(2)-drobny osteofit na przednio-dolnej krawędzi powierzchni stawowej trzonu v C5 jako wyraz miernie nasilonych zmian zwyrodnieniowych.Nadmiernie wydłużony lewy wyrostek poprzeczny vC7(odchylenie rozwojowe)może być przyczyną zespołu mięśnia pochyłego przedniego.Wysokość trzonów i przestrzeni międzykręgowych w normie.

Szanowna Pani,przytoczony powyżej opis świadczy o obecności zmian zwyrodnieniowych w odcinku szyjnym kręgosłupa. Anomalia rozwojowa w postaci asymetrii w budowie wyrostków poprzecznych kręgu C7 jeśli nie wiąże się z charakterystycznymi objawami klinicznymi nie wymaga leczenia. Wykonane rtg jest jedynie jednym z badań dodatkowych i wymaga interpretacji w zestawieniu z wywiadem i objawami klinicznymi. Powinna zatem zgłosić się Pani do kontroli do lek. zlecającego to badanie bądź do ortopedy. Pozdrawiam