Proszę o interpretację wyniku badania USG tarczycy

Witam, jestem po badaniu USG tarczycy. Mężczyzna - 38 lat. Oto wyniki badań: Tarczyca płat prawy: szer. 17 mm, głęb. 22 mm, dł. 50 mm, objętość 9,3 cm3 ; płat lewy: szer. 20 mm, głęb. 20 mm, dł. 49 mm, objętość 9,8 cm3. Tarczyca położona prawidłowo, o nieco niejednorodnej echogeniczności. W górnym biegunie płata prawego obszar hipogeniczny 6x4x7 mm. W górnym biegunie płata lewego obszar hipogeniczny z drobnymi zwapnieniami o wym. 7x7x11 mm - w badaniu dopplerowskim typ unaczynienia II/III : wskazane wykonanie bacc. W dolnym biegunie płata lewego hipoechogenna zmiana o wym. 5x4x8 mm. Wzdłuż przebiegu dużych naczyń szyjnych widoczne odczynowe węzły chłonne do 12 mm. Co oznacza typ unaczynienia II/III i odczynowe węzły chłonne? Badanie wykonywałem przy stanie zapalnym gardła. Czy ma to wpływ na węzły chłonne? Nie przyjmuję żadnych leków. Pozdrawiam

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Mezoterapia igłowa to zabieg, który możesz odbyć w gabinecie dermatologii estetycznej. Polega na wstrzyknięciu substancji leczniczych bezpośrednio w obręb skóry. Zobacz, jak wygląda zabieg.

Redakcja abcZdrowie

Witam!
Wynik badania usg tarczycy ukazuje prawidłowej wielkości tarczycy, o nieco zmienionej strukturze, z 3 zmianami guzowatymi. Z czego jedna wydaje się podejrzana (z powodu zwapnień i niepewnego zwiększonego unaczynienia) i lekarz wykonujący badanie zaproponował wykonanie biopsji cienkoigłowej (BAC). Jest to zabieg bezbolesny, ale nieodzowny - gdyż pozwala ocenić morfologię komórek z których jest utworzony. Odczynowe węzły chłonne to najczęściej węzły związane ze stanem zapalnym i oczywiście aktualnie trwająca ostra infekcja gardła mogła to spowodować. Powinno być to jednak zweryfikowane w kolejnym badaniu usg. Proszę być jednak dobrej myśli i poddać się odpowiedniej diagnostyce.
Pozdrawiam i życzę powodzenia.