Proszę o poradę, jak sobie poradzić, aby zapomnieć o osobie, którą się kochało 3 lata, a teraz zerwany jest wszelki kontakt?

Jestem mężczyzną, 56 lat. Przed trzema laty poznałem na "erocie" kobietę 20 lat młodszą ode mnie, raz ją odwiedziłem w realu. Jednakże codziennie spotykaliśmy sie w internecie. Jest mężatką z dwójką małych dzieci (9 i 6 lat). Jakimś pechowym zbiegiem okoliczności nasze rozmowy odkryła moja żona, podążając tropem, "odkryła" też zdjecia (dość intymne). Zaczęła ją szantażować, że jeśli nie zerwie ze mną kontaktu, powiadomi o tym jej męża. No i wszystko się rypło, tamta kobieta powiedziała wszystko mężowi. Powiem wprost, bardzo ją kocham, według jej zapewnień ona mnie także, ale dałem słowo jej mężowi, że więcej się nie odezwę. Ale wciąż motam się, jak w sieci. Niby rozumiem, ale nie pojmuję. Aha. On jej poblokował wszelkie kontakty ze mną. Nie radzę sobie, prosze o poradę, jak szybko zapomnieć o tej znajomości, wiem, że nigdy już zapewne jej nie spotkam. Jeszcze jedna sprawa. Nadal mam w kompie jej fotografie i privy z rozmów, jakoś nie potrafię się ich pozbyć. Pewnie powinienem je usunąć raz na zawsze?

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Mgr Joanna Żur-Teper

Witam Pana,
sytuacja, którą Pan opisał, jest rzeczywiście trudna. Rozumiem, że podjął Pan decyzję, że nie będzie Pan więcej kontaktował się z tamtą kobietą. Nie jestem jednak pewna, czy jest to w zgodzie z Panem, czy raczej wynika z poczucia jakiegoś przymusu. To, że nawiązał Pan romans, może wynikać z jakichś trudności w małżeństwie, niestety, nic Pan o tym nie pisze. Dlatego niezwykle ważne wydaje mi się, aby podjął Pan decyzję o tym, jak dalej postąpić.
Może Pan skupić się na ratowaniu małżeństwa - zdrada jest ogromną próbą dla każdego związku i bardzo często potrzebna jest pomoc osoby trzeciej. Wspólnie z żoną może Pan podjąć terapię małżeńską. Jeśli oboje Państwo będziecie gotowi podjąć ten wysiłek, istnieje duża szansa na powodzenie, a to doświadczenie może umocnić Wasz związek.