Przejmowanie się opiniami innych

Wszystko co lubię jest profanowane przez mój mózg - zacząłem brać do siebie opinie innych ludzi. Przyczyną jest moim zdaniem to, że ojciec zawsze krytykuje moje zdanie, upodobania, znajomych, muzykę, drużynę, jedzenie, a ja przestałem się bronić i zacząłem mieć wyrzuty sumienia Wróciłem do walki z ojcem ale to co mówi wchodzi do podświadomości i uniemożliwia mi posiadanie własnych upodobań.Kiedy wyrażam swoje zdanie od razu czuję, że nie mam racji i zastanawiam się czy ja rzeczywiście tak myślę.

Witam,
rodzice są ważnymi osobami w życiu każdego człowieka i ich zdanie często brane jest pod uwagę. Jeżeli czuje Pan, że ma trudności z podejmowaniem samodzielnych decyzji i zbytnio przejmuje się opiniami innych zachęcam do kontaktu z psychoterapeutą.
Pozdrawiam.

Witam. Na pana problem nadawałaby się psychoterapia. Psychoanaliza bądź psychoterapia psychoanalityczna. Potrzebuje pan się uniezależnić od opinii ojca, ale wcześniej paradoksalnie móc je przyjąć (pewnie skomplikowane to co napisałam).
Magdalena Brabec