Przerośnięte mięśni żwaczy

Witam. Mam dosyć mocno przerośnięte mięśnie żwaczy. Prawa strona jest nawet wieksza niż lewa. Wygląda to okropnie. Czym jest to spowodowane. Do jakiego lekarza trzeba udać się z tym problemem? Czy można jakos to leczyc sposobami domowymi? Czy jest to związane z bruksizmem? Nie byłam z tym u lekarza ale czasami przeskakuje mi szczeka, zdarzyło się ze miałam poszczerbione jedynki i miejscami mam wrażliwe żeby (bola gdy dotkne lub ugryze)

Witam serdecznie,
Warto udać się do stomatologa zajmującego się zaburzeniami okluzji i nieprawidłowościami stawu skroniowo-żuchwowego. Przeskakiwanie szczęki świadczy o nieprawidłowościach związanych ze stawem, mogą one prowadzić do przerostu mięśni żucia.

Witam,
Objawy które Pani podaje wskazują z dużym prawdopodobieństwem na tzw. chorobę okluzyjną. Jest to zaburzenie w funkcjonowaniu stawów skroniowo żuchwowych i mięśni układu żucia spowodowane nieprawidłowym ułożeniem lub "niedopasowaniem" zębów , uzupełnień czy to protetycznych , czy często też zwykłych wypełnień. Objawia się to początkowo niewielkimi starciami pojedynczych zębów , ich rozchwianiem i zwiększeniem ich wrażliwości. Z czasem , gdy starcie postępuje zaczyna się kruszenie lub odłamywanie większych części zębów. Jednocześnie uszkodzeniu ulegają stawy skroniowo żuchwowe( często słychać trzaski lub przeskakiwanie). Dodatkowo może dochodzić do przerostu mięśni żwaczy. żeby ustalić szczegóły należy udać się do gabinetu stomatologicznego zajmującego się diagnozowaniem i leczeniam tych dolegliwości. Leczenie na początku wymaga prawidłowej diagnostyki , następnie najczęściej pacjent dostaje specjalną szynę repozycyjną (przywracającą prawidłowe funkcjonowanie stawu) , a w zależności od stopnia zniszczenia zębów - planowane jest indywidualne leczenie odbudowujące prawidłowy zgryz.
Jeżeli mogę pomóc to zapraszam na konsultację.
Pozdrawiam,
lek.stom.Łukasz Wojszwiłło
www.dentalcorner.pl