Przerwa od stosunku po pomyłce w tabletkach antykoncepcyjnych

Dzień dobry. Wczoraj (w środę) powinnam zażyć tabletkę po 7dniowej przerwie, ale niestety nie posiadałam przy sobie tabletek. Dziś czwartek, 8 dni przerwy pomiędzy blistrami. Zażyłam dodatkową tabletkę , która powinnam zażyć wczoraj i później normalnie przyjęłam kolejną. Czy źle postąpiłam? Czy muszę stosować 7dniową przerwę od stosunku?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. W takiej sytuacji należałoby zastosować dodatkowe zabezpieczenie przez okres dwóch tygodni.