Przetoka odbytu płytka międzyzwieraczowa

Witam. Dostałem informacje ze mam przetoke odbytu płytką miedzyzwieraczową. Na chwilę obecną ponoć nie ma wskazań do operacji. Chciałem więc spytać co spowoduje potrzebę opracji,jakie czynniki, objawy? Czy jest jakiś limit czasowy? Co z jelitem przy przetoce, bakterie z ropy go nie uszkodza? U mnie wykryto bacteroides fragilis.

Lek. Tomasz Budlewski

Prawdopodobnie pojawienie się jakiś dokuczliwych objawów, bądź powikłań związanych z przetoką. Nie ma limitu czasowego.