Przewlekłe zapalenie tarczycy oraz wynik przeciwciał przeciwtarczycowych a planowanie ciąży

Przebyłam 2 poronienia (w 6 i 9 tyg. ciąży). Wykonałam sporo badań. Wykryto u mnie przewlekłe zapalenie tarczycy (od 3 miesięcy leczę się lekiem Euthyrox 50). Przeciwciała kardiolipidowe w normie. Wykryto obecność przeciwciał przeciwjądrowych. Badałam też przeciwciała tarczycowe: antyTPO 10,06 (norma do 5,61), antyTG 151,82 (norma do 4,11). Jeszcze nie konsultowałam tego z ginekologiem, ale chciałabym wiedzieć jakie będą wskazania dla kolejnej ciąży? Czy będę musiała przyjmować np. Encorton?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Podane wyniki badań wskazują na występowanie zapalenia tarczycy. O możliwości kolejnego starania o dziecko powinien zadecydować specjalista ginekolog po ocenie wszystkich wyników badań.