Przeziebienie i ból mięśni a choroby reumatologiczne

Mam 18 lat i rok temu byłem w klinice reumatologicznej w Warszawie na leczeniu w chwili obecnej czuję się źle,mam objawy przeziębienia,bolą mnie wszystkie mięśnie,mam sztywność karku czy to nawrót choroby?Boję się

Renata GrzechociĹska

Witam.
Objawy, które Pani zgłasza nie muszą być związane z obecnością choroby reumatologicznej. Występują one często przy przeziębieniu. Niepokojąca jest sztywność karku, którą musi ocenić internista, gdyż może sugerować zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych.
Pozdrawiam