Przyczyna nawracającej chrypki

Witam. Od wielu lat zmagam się z nawracającą chrypką. Dzieje się tak każdego roku i to dwukrotnie. Mniej więcej w okresie marzec-kwiecień i październik-listopad. Gdy poddaje się leczeniu chrypka zazwyczaj przechodzi w ciągu 7 dni. Obecnie od 3 dni znów borykam się z tym problemem. Dodam, że jestem blisko 8 tygodni po usunięciu tarczycy. Chciałbym dowiedzieć się, co może być przyczyną tej wciąż powracającej dolegliwości i jakim ewentualnie badaniom powinienem się poddać. Pozdrawiam. Zbyszek M.

Nerwy krtaniowe wsteczne, odpowiadające za ruchomość strun głosowych przebiegają w tylnej części płatów tarczycy a więc jej choroby i zabiegi na niej mają ścisły związek z jakością głosu. Nie znam Twoich badań USG. zakresu operacji itd. nie odpowiem więc wiążąco.