Przydatność bioenergoterapii w leczeniu

Witam. Interesuję się bioenergoterapią, co moja pani doktor kwituje jednym terminem „myślenie magiczne”, pomijając inne stwierdzenia (typu „brak poczucia choroby”) - jestem ciekaw, czy w swojej praktyce lekarskiej/psychoterapeutycznej wykorzystujecie Państwo elementy bioenergoterapii? Skoro w szpitalach jest arteterpia i inne jej podobne formy, to co z bioenergoterapią, odblokowywaniem czakr itp.? Jak oceniacie Państwo przydatność tych technik terapeutycznych w pracy z osobami w/po kryzysie?

Lek. Marta Gryszkiewicz

Nie udowodniono skuteczności tego typu "zabiegów". Medycyna konwencjonalna ich nie uznaje.