Przyjęcie tabletki 72h po a opóźnienie okresu

Witam. Odbyłam stosunek z chłopakiem 24 grudnia a dzień wcześniej skończyła mi się miesiączka(23.12). Następnie na drugi dzień wieczorem (25 grudzień), po nie całych 24h zażyłam tabletkę "72h" . Dostałam miesiączkę 30 grudnia która trwała 5 dni. Jest styczeń i według kalendarzyka powinnam dostać miesiączkę dzisiaj (27.01). Chciałabym się dowiedzieć, czy to normalne, że miesiączka się spóźnia? Czy wszystko jest w porządku? Proszę o odpowiedź.

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Na skutek zastosowania antykoncepcji postkoitalnej mogło dojść do opóźnienia krwawienia. Jeśli sytuacja nie unormuje się w najbliższym czasie to konieczna będzie wizyta u specjalisty ginekologa.