Przyjmowanie antybiotyku dopochwowego podczas karmienia piersią a wysypka na całym ciele u dziecka

Od kilku dni przyjmuje antybiotyk dopochwowy na grzybice a karmie piersia , wczoraj zauważyłam u mojego syna okropna wysypkę na całym ciele, najgorzej wyglada to pod szyjka czy noże mieć na to wplyw ze przyjmuje ten antybiotyk? Dodam tylko ze w tym czasie nie wprowadziłam małemu żadnego nowego pokarmu i nie zmieniał proszku ani kosmetyków.

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
W opisanej sytuacji nie można wykluczyć wpływu stosowanych leków. Proszę udać się z dzieckiem na wizytę do lekarza pediatry, który pokieruje procesem diagnostycznym.