Przyjmowanie antybiotyku w drugim tygodniu przyjmowania tabletek a zabezpieczenie w trakcie 7-dniowej przerwy

Witam. W drugim tygodniu przyjmowania tabletek rozchorowałam się i przyjmowałam antybiotyk. W czasie brania antybiotyku jak i 7 dni po jego zakończeniu nie współżyłam. Czy w trakcie 7-dniowej przerwy bede zabezpieczona czy powinnam wziac kolejne opakowanie bez przerwy.

Lek. Marta Gryszkiewicz

Odpowiedź nie jest możliwa z powodu braku informacji nt. konkretnych leków zażywanych przez pacjentkę. Proszę podać nazwy tabletek antykoncepcyjnych i antybiotyku.