Przyjmowanie Lorafenu jako przeciwwskazanie do zabiegu PRP?

Prosze mi powiedziec czy przyjmowanie lorafenu w dawce 2x1g rano/wieczor nie jest przeciwskazaniem do wykonania zabiegu PRP na biodro? Lorafen przyjmuje z powodu atakow paniki.Jestem pod stala opieka psychiatry. Zabieg mam miec juz za pare dni ale nie bede widziala sie z lekarzem.Wiem tylko ze nie mozna w dniu zabiegu przyjac zadnych lekow z grupy Niesterydowych Lekow Przeciwzapalnych -Ibuprom itc.

Witam, przed zaboegiem dostanie Pani z pewnością formularz, w którym będzie Pani pytana o leki, które
Pani bierze. Wpisze Pani Lorafen i wtedy
lekarz prowadzący zabieg podejmie decyzję.
Przy okazji dziwię się trochę, że leczy Pani napady lęku i paniki faramakologicznie a nie psychoterapeutycznie.
http://www.psychotherapie-live.de/nerwica/
Pozdrawiam u życzę powrotu do zdrowia

Witam,

wg mnie Lorafen jako lek uspokajający o potencjale uzależniającym nie powinien być podstawowym leczeniem w przypadku zaburzeń lękowych z napadami paniki. Podstawą powinny być leki przeciwlękowe a lorafen stosowany doraźnie.
Co do przeprowadzenia zabiegu- kwalifikacji przed zabiegiem dokonuje lekarz anestezjolog- koniecznie należy mu przekazać fakt zażywania lorafenu gdyż może mieć to wpływ na stosowane znieczulenie.

pozdrawiam
lek. Seweryn Segiet