Przyjmowanie tabletek Venospiron 100 na nadmierne owłosienie

Witam! Jestem 58-letnią kobietą. Od lat miałam problemy z nadmiernym owłosieniem min. twarzy i szyi. W okresie menopauzy ten problem zaczął gwałtownie narastać. Po wizycie u endokrynologa otrzymałam tabletki VENOSPIRON 100, które mam przyjmować przez min. pół roku - po jednej dziennie. Po zapoznaniu się z ulotką nie widzę związku między zaleconym lekiem a moją dolegliwością. Proszę o wyjaśnienie jaki jest wpływ diuretyku na problemy z tzw. męskim owłosieniem. Biorę ten lek od miesiąca.

Verospiron jest lekiem moczopędnym, ale jego dodatkowym działaniem jest tzw działanie antyandrogenne, czyli zmniejszające wraźliwość mieszków włosowych na działanie hormonów męskich poprzez hamowanie w skórze enzymu przekształcającego testosteron w jego bardziej aktywną formę. Obniża się ponadto poziom androgenów w trakcie leczenia i owłosienie staje się mńiej nasilone.