Jaki skład tabletek antykoncepcyjnych jest najlepszy przy problemach z cerą i nadmiernym owłosieniem?

Witam, mam 35 lat, po badaniach nie ma przeciwskazań do antykoncepcji hor. ,lekarz dał mi Qlaira, ma spełniać role antykoncepcji, ale jednocześnie mam problemy z cerą i nadmiernym owłosieniem (tylko na twarzy), tabletki nowe, tylko czy ich skład odpowiedni przy tego typu problemach, czy nie powinnam mieć tabletek z cyproteronem w składzie ? jaki skład tabletek jest najlepszy przy takich problemach, jestem bardzo szczupła więc kwestia delikatnego przybrania na wadze nie ma dla mnie znaczenia.

witam, może wystarczy qulaira jak nie to trzeba będzie zmienić faktycznie na inny preparat, najlepiej by było najpierw sprawdzić androgeny, adopiero potem włączać antykoncepcję- testosteron, DHEAS, androstendion- wtedy byłoby wiadono czy są wogóle podwyższone androgeny. pozdr