Pulsujący ból 9 dni po usunięciu dolnej prawej ósemki

Do dentysty:Witam! 9dni temu mialam usunieta dolna prawa osemke ktora rosla w strone policzka i byla zajeta prochnica. Zabieg wykonywal chirug pod znieczuleniem i trwal on okolo 1 g 15 min. Byl dosc ciezki. W 2 dobie od wyrwania zaczal doskwierac mi uporczywy rwacy, pulsujacy bol zeba siodemki. Dodam ze od wyrwania zaczelam brac antybiotyki.mam opuchlizne i bol wezlow chlonnych.Bol jest coraz silniejszy (policzek, ucho) ale kontrola nic nie wykazala.Dziaslo zewn. siodemki odstaje.Co to moze byc?

Przykre dolegliwości mogą się zwiększać nawet do 3ciej doby od zabiegu. Proszę uzbroić się w cierpliwość, zażywać leki oraz stosować się do wszystkich zaleceń lekarza.

Witam.
Dolegliwości powinny zacząć ustępować po kilku dniach. Proszę uzbroić się w cierpliwość i zażywać leki, tym bardziej, że była Pani na konsultacji.
Pozdrawiam.