Rak jelita grubego i przerzuty a rokowania

Witam bardzo proszę o pomoc. Moj tata ma raka jelita grubego ,odbytnicy napisali że jest to rak złośliwy. Do tego ma raka wątroby. 11 cm na tej wątrobie. Nacieki ropne ale nie wiedzą skąd. I polipa na nerce Węzly chłonne też zajęty. Proszę o szczerą odpowiedz czy sa jakieś szanse żeby z tego wyszedł bo lekarz nie mowi nam wszystkiego. Co tata może jeść czy moze wypic lampke winna na swieta czy alkoholu wogóle. Prosze o pomoc

Podejrzewam , że w wątrobie jest przerzut z jelita , a nie pierwotny rak wątroby. Ja wiem za mało o stanie chorego i jego choroby , aby stawiać wyroki na odległość.Proszę przeprowadzić konkretną i szczerą rozmowę z lekarzem prowadzącym , ma obowiązek powiedzieć wszystko pacjentowi i najbliższej rodzinie , zż