Rekonstrukcja piersi - postępowanie

Jestem przed drugim etapem rekonstrukcji piersi. Za 2 tygodnie mam mieć wszytą protezę sylikonową. Mam pytanie: czy po zabiegu powinnam w jakiś sposób bandażować pierś, tak aby była nieruchoma? Wiem, że sylikon powinien obrosnąć tkanką tłuszczową, aczkolwiek pod gabinetem słyszałam, że jedna pacjetka mówiła o korekcie. Pierś sylikonowa się przemieszcza i jest ruchoma. Czy można w jakiś sposób zapobiec takiemu powikłaniu? Jak długo nie powinnam pracować?
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie!

Po zabiegu rekonsutrukcji piersi zakładane są opatrunki z bandaża elastycznego oraz wymagane jest noszenie specjalistycznych staników. Opatrunki są utrzymywane przez około 10 dni, a w tym samym czasie zdejmowane są szwy. W okresie tym wskazane jest ograniczenie aktywności fizycznej. Przez 6 tygodni zabronione jest pływanie i unoszenie ramion do góry.
Normalny wygląd piersi uzyskuje się po kilku tygodniach, całkowite gojenie trwa około 2 miesiące, uprawianie sportów wskazane jest dopiero po 3 miesiącach.