Ropiejące oko u 2-tygodniowego dziecka

Witam, Proszę o pomoc, gdyż u mojego 2 tygodniowego synka bardzo ropieje jedno oczko. Jest to żółty płyn który następnie zastyga i skleja rzęsy. Czasami na oczku pojawia się taki niewielki kożuch. Pediatra przepisał nam Floxal tylko nie wiem czy go aplikować, gdyż podobno nie powinno się go stosować u dzieci poniżej 1 roku życia. Bardzo proszę o pomoc i sugestie jak zwalczyć ten problem.

Witam.synek ma zwezony kanalik.proszę płukanie oko solą fizjologiczną masować woreczek lzowy i podawać ten floxal 3x do PLO.na końcu. Po wymasowaniu i wypłukaniu. Pozdrawiam serdecznie