Rozstanie i zostawienie partnerki z dzieckiem

chlopak zostawil mnie po roku w dodatku jestem w ciazy. wszystko bylo wspaniale a dwa dni temu powiedzial ze mnie kocha ale nie wyobraza sobie nas jako rodziny na chwile obecna i ze powinnismy sie rozstac. kiedy z moja mama o tym rozmawial mial lzy w oczach. nie wiem co robic . czekac czy zapomniec.

Witam,
trudno dać jakąś konkretną radę co do tego co Pani ma robić. Mogę jedynie zwrócić Pani uwagę na to, że dla Pani partnera ta sytuacja, odpowiedzialność z nią związana może być trudna do uniesienia, z drugiej strony świadczy to o tym, że zdaje sobie sprawę z ogromnej odpowiedzialności jaka na nim ciąży. Być może warto dać mu nieco czasu, ale także warto też rozmawiać, na spokojnie, z pomocą może przyjść terapeuta par. Pozdrawiam.

Dzień dobry!

"Zapomnieć" jest celem nierealnym. Tym bardziej, że pojawienie się dziecka i sprawowanie nad nim opieki zawsze będzie Państwa łączyło. Wczesne rodzicielstwo jest dużym wyzwaniem i oboje Państwo potrzebujecie wsparcia, pomocy, informacji, porady. Jest możliwe, że wątpliwości i strach chłopaka są przejściowe. Jest jednak również możliwe, że ostatecznie dojdzie do rozstania.

Pozdrawiam!