Ruchliwość dziecka w 38. tygodniu ciąży

Witam, Jestem w 38 tygodniu ciąży. Ogólnie dziecko jest bardzo ruchliwe, choć oczywiście jednego dnia bardziej, innego mniej. Czasami jest tak, że rusza się non-stop i te ruchy są bardzo intensywne. Wieczorami często rozpycha się na wszystkie strony, jakby chciało wyjść brzuchem, kopie itp. Niby wiem, że mniej więcej taki jest wzorzec a jednak wówczas martwię się, czy te ruchy nie są zbyt intensywne. Miałam już mnóstwo ktg i obserwację w szpitalu, ale boję się owinięcia pępowiną w kązdej chwil

Lek. Krzysztof Szmyt

Szanowna Pani,
w okresie okołoporodowym,aktywność macicy wzrasta, wzmożone ruchy płody wymagają oceny przez lekarza prowadzącego ciążę. Proszę pozostawać pod opieką ginekologa, który po ocenie klinicznej wdroży odpowiednie postępowanie.
Pozdrawiam.