Ruchliwość rocznego dziecka

mam wnuczka ktory ma 1rok jest bardzo ruchliwy nie moze ustac w jednym miejscu bardzo ciezko go przewinac jak cos nie jest po jego mysli bije glowa o podloge lub o sciane czy to jest normalne co robic aby temu zapobiec

Szanowny Panie,
Na pewno trzeba udać się do lekarza. Z tak krótkiego opisu nie można wyciągnąć zbyt daleko idących wniosków. Niewątpliwie mogą to byc objawy, choć nie muszą, tzw zespołu nadpobudliwości psychoruchowej z deficytem uwagi.
z poważaniem,
J.Zachwieja

Jeżeli są to jedyne podstawy do niepokoju,dziecko rozwija się dobrze rownież w sferze relacji społecznych i mowy nie widze podstaw do niepokoju.
Warto ,aby Rodzice omowili problem z pediatrą on na pewno udzieli wskazówek dotyczacych postępowania z dzieckiem.
Bez watpienia takie zachowania jak opisane są próbą wymuszenia.I nie pozstaje nic innego jak im nie ulegać i zignorowac je.
Dzieci błyskawicznie odstępuja od takiego zachowania jeśli widzą ,że nie uzyskają oczekiwanego efektu.Ważna jest konsekwencja w dzilaniu wszystkich członkow rodziny.
Pozdrawiam ciepło