Rytmiczne kiwanie się dziecka

Witam mój synek ma 9,5 miesiąca od kilku dni zauważyłam ze się kiwa do przodu i do tyłu. Nie robi tego gdy jest sam tylko gdy np. gra zabawka albo ja klaszcze w dłonie lub wygłupiam się do niego. Na początku myślałam ze robi tak bo mnie naśladuje , ze ja się ruszam , rytmicznie, albo ze gra melodia . Ale dziś tez się kiwał i się śmiał jednocześnie jak tata przyszedł z pracy ,to trwało tylko kilka sekund ,ale nie wiem czy mam się bardzo martwić. Poza tym świetnie sie rozwija.Proszę o poradę

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Na podstawie załączonego opisu nie jest możliwe stwierdzenie czy zachowanie dziecka ma związek z chorobą czy jest naturalną reakcją na bodźce zewnętrzne. Proszę udać się z dzieckiem do specjalisty pediatry. W razie konieczności zostanie wdrożone odpowiednie leczenie.