Ryzyko ciąży po stosunku po wydłużonej przerwie pomiędzy blistrami

Witam, parę dni temu w czasie przyjmowania 14 tabletki antykoncepcyjnej (Y*****) dostałam krwawienia. Ginekolog kazała mi odstawić tego samego dnia tabletki i zrobić 7 dniową przerwę. 8 dnia kochałam się z moim mężem ale zapomniałam wziąć pierwszej tabletki, wzięłam ją po 13 godzinach. Dodam, że mąż nie skończył we mnie. Czy istnieje ryzyko ciąży?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witaj,

nie ma antykoncepcji skutecznej w 100%. Skuteczność antykoncepcji hormonalnej spada, gdy okres nie przyjmowania tabletek (tzw. przerwa) wydłuża się powyżej 8 dni wówczas należy zastosować antykoncepcję postkoitalną. W celu sprawdzenia czy jesteś w ciąży polecam wykonanie testu ciążowego bądź konsultację z ginekologiem.

Pozdrawiam!