Ryzyko ciąży pomimo miesiączki

Witam, 5 lutego miałam okres. W drugi dzień kochałam się. Następny okres dostałam 4 marca. Od tej pory zrobiłam 7 testów, wszystkie negatywne, ale mam uczucie, że coś tam mi się rusza w środku i czasami pobolewa mnie brzuch.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Jeśli wystąpiła u Pani miesiączka, to prawdopodobieństwo ciąży jest znikome... Poza tym wyniki wykonanych przez Panią testów ciążowych są negatywne (gdyby poczęła Pani 6 lutego, to wyniki testu byłyby na pewno wiarygodne). Kobieta, która pierwszy raz jest w ciąży wyczuwa ruchy swojego dziecka od około 20 tygodnia ciąży (5 miesiąc)... Najwyraźniej jest Pani przewrażliwiona. Bez wątpienia w środku "ruszają się" u Pani jelita (perystaltyka przewodu pokarmowego). Być może ma Pani jakieś zaburzenia czynnościowe przewodu pokarmowego (towarzyszą im zaparcia, gazy, biegunki). Pobolewania brzucha mogą być spowodowane innymi niż ciąża przyczynami, być może warto udać się do lekarza rodzinnego lub ginekologa (zapalenie przydatków).

Pozdrawiam!