Ryzyko ciąży w wyniku stosunku dwa dni po okresie

Witam.Mam pytanko.W tam tym tygodniu w środe,skąńczył mi się okres, a w piątek współżyłam z mężem,i skąńczył we mnie.Czy po dwóch dniach po współżyciu może bolec brzuch,jak bym miała zajść w ciąże.Czy to jest możliwe że tak szybko by bolał brzuch.I po trzech dniach zakończenia okresu,by można dojść do zapłodnienia.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Ryzyko ciąży jak najbardziej istnieje - nawet jeśli do współżycia doszło 2 dni po miesiączce. Nie jest to jednak możliwe, by opisane dolegliwości bólowe były wynikiem zapłodnienia. Objawy pojawiły się bowiem za wcześnie, by miały z tym związek.

Małgorzata Panek

Szanse na zajście w ciążę bezpośrednio po okresie są niskie, gdyż są to dni niepłodne. Jednakże plemniki mogą przeżyć w organizmie kobiety do 5dni i w przypadku krótkich cykli poniżej 28dnj, gdy owulacja występuje w kilka dni po miesiączce, mogłoby dojść do zapłodnienia. Objawy ciąży pojawiają się stopniowo, nie od razu po zapłodnieniu. W razie wątpliwości proszę wykonać test ciążowy 10-14dni od stosunku bez zabezpieczenia.
Pozdrawiam

Lek. Bianka Małczuk

Witam. Występowanie bólu brzucha nie musi mieć związku z zajściem w ciążę. Ból brzucha może wynikać z wielu przyczyn: schorzenia układu pokarmowego, układu moczowego. Gdyby dolegliwości bólowe się utrzymywały, zalecam konsultację lekarską. W celu upewnienia się, czy doszło do zapłodnienia, zalecam wykonanie testu ciążowego - najbardziej wiarygodny wynik można uzyskać po ok. 14 dniach od stosunku. Pozdrawiam.

Milena Lubowicz

Teoretycznie w każdym dniu cyklu można zajść w ciążę, chociaż oczywiście szansa jest większa w czasie dni płodnych. Mało prawdopodobne, żeby już Pani odczuwała dolegliwości związane z ewentualną ciążą.
Pozdrawiam

Witam. Możliwość zapłodnienia zależy od tego jak długie ma Pani cykle. Im krótszy cykl tym większe szanse na zajście w ciąże bezpośrednio po miesiacze. Jednak mało prawdopodobne jest aby opisane objawy spowodowane były ciąża.