Ryzyko uszkodzenia wzroku poprzez kontakt z płynem do czyszczenia mebli

Czy podczas sprzątania mebli gdy szmatka była nasączona środkiem do mebli "Pronto" i po sprzątaniu przed umyciem rąk przetrze się oko tą ręką to może to spowodować uszkodzenie wzroku ?

Renata GrzechociĹska

Środki zawarte w takich specyfikach mogą uszkadzać rogówkę jeśli dojdzie do bezpośredniego kontaktu.należy w takich sytuacjach przemyć oko dużą ilością wody a w przypadku niepokojących objawów udać się do okulisty.