W jaki sposób zmniejszyć wadę wzroku?

Witam, U syna w wieku 3,5 lat okulista stwierdził wadę wzroku i astygmatyzm : wypisane okulary : do dali oko prawe S +2,0, cylinder -4,0, oko lewe S +5,0 ,cylinder -1,0. Po 7 miesiącach noszenia okularów zmiana na: do dali oko prawe S +2,75, cyl -4,75, oko lewe S +6,5, cyl -1,5. zalecenie do nowych szkieł, zaklejanie mocniejszego oka i ćwiczenia u ortoptysty. Proszę o interpretację i ew. rady jak można zmniejszyć wadę, czy okulary wystarczą , czy można wykonać laserową korekcję?

Witam.dziecko jest prawidłowo leczone. Zabieg laserowy po 21 roku życia. Kontrolować rogówki bo jest duży astygmatyzm. Można będzie je zbadać dokładniej jsk synek będzie miało kolo12 lat i zacznie rosnąć intensywnie. Pozdrawiam serdecznie