Ryzyko zakażenia HPV podczas USG dopochwowego

Witam, Jestem mężatką 13 lat. W lipcu 2014 byłam na USG dopochwowym. Na początku listop 2014 zauważyłam wewn. pochwy wyrostki (HPV?) . Czy to kłykciny? Teraz to samo jest tuż przy wejściu do pochwy. Czy mogłam być zarażona na USG? Cytologia w 2012 wynik był bardzo dobry. Mam córkę 8-letnią (ma prawie 9). Jak mam ją ustrzec przed tym i co dalej ze mną? W jakim stopniu to jest dla mnie niebezpieczne? Czy możemy się wszyscy zaszczepić? Jak leczy się to wewn. pochwy, a jak na zewnątrz? Pozdrawiam

Witam,
raczej nie ma takiego ryzyka zarażenia wirusem HPV podczas USG ginekologicznego.
Proponuję udać się na wizytę do ginekologa celem oceny zmian - udzieli on Pani wszelkich informacji na temat wirusa HPV.
Szczepić można jedynie dziewczynki, któe nie miały kontaktów płciowych i są przed 12 rż.