Ryzyko zapłodnienia przez preejakulat dzień przed miesiączką

Witam! Była taka sytuacja: doszło do pettingu i pod koniec miałem wyciek preejakulatu, który znajdował się tak z 2-4 min. na penisie. Następnie doszło do lekkiego zbliżenia penisa z wejściem do pochwy, ale w momencie zorientowania wyjąłem go. Czy jest możliwa ciąża, pomimo iż następnego dnia dziewczyna miała okres?

Lek. Magdalena Pikul

Witam! Jest bardzo mało prawdopodobne żeby w wyniku opisanej przez Pana sytuacji doszło do zapłodnienia głównie ze względu na to, że był to koniec cyklu menstruacyjnego u partnerki. Tak więc uważam, że nie ma powodu do niepokoju, jeśli chodzi o ciążę. Pozdrawiam