Ścierpnięte kolano podczas klęczenia

Witam!

Mam 25 lat. Mam problem tego typu - przy chwilowym kleknięciu, kiedy rozprostowuję lewą nogę boli mnie kolano, jakby ścierpnięte. Jak chodzę nie boli, jak skaczę też, np. przy grze w kosza czuję je zmęczone. I jeszcze jedno, po wyprostowaniu nogi i naciśnięciu to bolące kolano delikatny czuć przeskok, a w drugim nie. Dziękuję za odpowiedź.

Niestety bez bezpośredniego badania trudno mi określić co może być przyczyną Pana dolegliwości. Takie objawy jak Pan opisuje mogą świadczyć o uszkodzeniu więzadeł kolanowych (zbyt luźne ich usadowienie) lub/i łąkotek. Aby dokładnie ocenić stan tych struktur stawu kolanowego trzeba w tej sprawie bezpośrednio skonsultować się z ortopedą. On badaniem fizykalnym może ocenić funkcjonalność kolana, określić patologię i być może zleci jakieś dodatkowe badania np. USG lub nawet rezonans magnetyczny pogłębiające diagnostykę. O wszystkim zadecyduje po bezpośrednim badaniu.