Seks dzień przed okresem i prezerwatywa a poziom zabezpieczenia antykoncepcyjnego

Szykuję się na pierwszy raz z chłopakiem. Jesteśmy już półtora roku. Czy dzień przed okresem + prezerwatywa jest wystarczająco bezpieczne?
ponad rok temu

Lek. Izabela Ławnicka

Witam!
Niestety nie ma takiej możliwości, by odpowiedzieć na pytanie czy takie zabezpieczenie jest wystarczające. Statystycznie jednak ryzyko ciąży w takim przypadku jest znikome. Jeśli chce Pani porozmawiać o szczegółach dotyczących antykoncepcji polecam wizytę u specjalisty ginekologa.