Senność, osłabienie, zamroczenie, zawroty głowy i szumy w uchu jako efekty Clexane

Witam, mam złamaną kość śródstopia, szyna gipsowa, clexane 40 mg od czterech dni. Odczuwam stale nadmierną senność, osłabienie, zamroczenie, czasami zawroty głowy, pulsujące szumy w uchu oraz uciążliw drganie mięśni w okolicy łopatki. Czy mogą to być efekty clexane, jeżeli tak czy mogę je odstawić? Dodam, że ok15min po zastrzyku miejsce jest wyjątkowo bolesne. Dodatkowe informacje: bmi 26, odstawiona antykoncepcja hormonalna. Jakie suplementy warto zażywać podczas leczenia? Pozdrawiam

Szanowana Pani, opisane objawy RACZEJ nie powinny być łączone z podawaniem Clexanu drogą podskórną. Odradzam samodzilne odstawienie leku. Jeżeli objawy będą utrzymywały się nadal powinna Pani zgłosić się na badanie lekarskie. Proszę pamiętać o unoszeniu unieruchomionej kończyny podczas siedzenia oraz leżenia aby zmniejszyć objawy obrzęku ortostatycznego. Pozdrawiam