Silne bóle głowy i wymioty u dziecka: jakie badania wykonać?

Mam 8-letniego syna, który od roku ma napady bólu głowy. Powtarzają się co 2-3 miesiące. Napady objawiają się podwyższoną temperaturą i wymiotami, po których zasypia. Ppośpi dwie godziny i wszystko wraca do normy. Byłam u neurologa, ale przepisał tylko leki przeciwbólowe i to wszystko. Może jednak powinien zlecić jakieś szczegółowe badania. Proszę o poradę.

Redakcja abcZdrowie

Witam!
Zdecydowanie należy podjąć próbę zdiagnozowania problemu. Być może trzeba udać się do innego specjalisty. Dobry pediatra również może odpowiednio pokierować diagnostyką. Oprócz neurologicznych, należy wyeliminować przyczyny okulistyczne, laryngologiczne, problemy z zatokami, nadciśnienie tętnicze. Często bóle głowy u dzieci mają także podłoże psychiczne: w ten sposób dziecko "odreagowuje" np. problemy w szkole. Porada psychologa może okazać się nieoceniona. Ze względu na towarzyszącą bólowi gorączkę trzeba też myśleć o jakimś, być może nietypowym, tle infekcyjnym. Moją radą jest, by spróbowac poszukać lekarza, którego obdarzycie Państwo zaufaniem i pozwolić mu przeprowadzic dokładną diagnostykę.
Pozdrawiam!