Silne bóle pod piersiami po posiłku u 72-latki

Witam moja mama, wiek 72 lata, od tygodnia odczuwa silne bóle pod piersiami, promieniujące do pleców, pod łopatki. Nasilają się po zjedzeniu nawet niewielkiego posiłku, po ok. pół godzinie. Miała usunięty woreczek żółciowy 20 lat temu. Cierpi na tarczycę, wszystkie wyniki w normie. Co może być przyczyną?

Marta Mielniczuk

Witam,
objawy Pani mamy wskazują na problemy z trzustką. Wskazana byłaby dalsza diagnostyka i dieta lekkostrawna. Pozdrawiam