Silny ból pleców pod żebrami w 35 tygodniu ciąży

Witam jestem w 35 tygodniu ciąży i od 3 dni czuję silny ból pleców pod żebrami z lewej strony. Co to może być?

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, w zaawansowanej ciąży dość często dochodzi do bóli pleców z powodu obciążenia kręgosłupa. Pomocne jest przede wszystkim masowanie pleców (można do tego wykorzystać ojca dziecka), gimnastyka (o ile w przebiegu ciąży nie ma przeciwwskazań do wysiłku fizycznego).