Siłownia a dyskopatia odcinka szyjnego

Witam mam dyskopatie w odcinku szyjnym i lędźwiowym,zawsze duzo cwiczylam i bardzo aktywna.Pytanie moje to czy moge nadal korzystac z silowni i czego powinnam unikac

Dzień dobry,
dyskopatię stwierdzoną na podstawie zdjęcia RTG lub innego badania obrazowego, ma większść osób w średnim wieku. Czasami są to historie, które nie mają żadnego odzwierciedlenia klinicznego tzn. pacjent nie odczuwa dolegliwości powiązanych z przepukliną krążka m/kręgowego.
Aktywność fizyczna jest jak najbardziej wskazana. Jeśli ma Pani wątpliwości, proszę udać się na konsultacje do dobrego fizjoterapeuty w okolicy. Po zbadaniu odcinka szyjnego i lędźwiowego, z pewnością doradzi w temacie "dobrych" i "złych" ćwiczeń.
pozdrawiam