Ból kręgosłupa a lordoza odcinka szyjnego i dyskopatia odcinka lędźwiowo-krzyżowego

Od 3 lat mam przeszywajacy bol odcinka szyjnego i ledzwiowo-krzyzowego biore leki i ten bol ustepuje tylko do konca dzialania leku a pozniej wraca zrobilam rtg kregoslupa stwierdzono lordoze odcinkaszyjnego i dyskopatie odcinka ledzwiowo-krzyzowego lecz bylam pozniej u neurologa z tymi wynikami i stwierdzila ze nic takiego niewidzi po zrobieniu rtg czynosciowego niwiem co dalej robic bol jest straszny gdzie dalej udac z tym problemem?

Warto zastanowić się dlaczego ma Pani tak częste bóle kregosłupa; Ważny tryb życia i pracy!
Ważna regularna gimnastyka, dbałość o prawidłową postawę przy pracy. Może dochodzą też inne problemy: nadwaga, stresy, infekcje, inne zaburzenia?
Czy nie nadużywa Pani leków przeciwbólowych??
Same leki nie wystarczą!

Witam,

Lordoza szyjna to naturalna krzywizna kręgosłupa - może ona być pogłębiona lub zniesiona. Czy podjęła Pani rehabilitację? Była na wizycie u fizjoterapeuty? Farmakoterapia powinna być stosowana głównie tylko w okresie ostrym. Być może problem leży gdzie indziej i dlatego tez zachęcam do odwiedzenia fizjoterapeuty w Pani mieście, który po wywiadzie i badaniu oceniającym także Pani postawę ciała będzie mógł pomóc.