Skierowanie na USG z oceną RI i PI

Witam, podczas wizyty u nefrologa, Pani doktor mówiła o konieczności wykonania USG z Dopplerem (jakby to było jedno badanie). Na skierowaniu jest napisane "Dokładne USG z oceną RI i PI". W przychodni zajmującej się radiologią, od Pani w recepcji dowiedziałem się, że to są dwa osobne badania - USG oraz Doppler (tętnice nerkowe). Czy mogę prosić o informację czy chodzi tutaj o jedno badanie czy też dwa osobne?

Chodzi na pewno o doppler tetnic nerkowych - czyli USG metodą dopplera, sprawdzające przepływy w naczyniach nerkowych w celu wykluczenia patologicznych zwężeń mogących być przyczyną nadciśnienia tętniczego. W każdej przychodni jest to oddzielne badanie ( nie wchodzące w skład badania USG jamy brzusznej ) - ze względu na czas trwania, trudność i dodatkowe pomiary.