Skórka pomarańczowa na sutkach - czy to jest rak?

Witam, mam 19 lat i zauważyłam na sutkach skórkę pomarańczową. Czy to jest objaw raka, czy może czegoś innego?

Redakcja abcZdrowie

Witamy!
Objaw skórki pomarańczowej zazwyczaj jest spowodowany obrzmieniem i naciekiem tkanki piersi w okolicy skóry. W przypadku starszych kobiet tzn w wieku po 40. roku życia jest objawem charakterystycznym dla raka piersi.
W Pani przypadku ze względu na wiek ryzyko wystąpienia raka piersi jest bardzo małe. Przede wszystkim należy skonsultować problem z lekarzem aby zweryfikować, czy jest to rzeczywiście objaw pomarańczowej skórki - piersi powinny zostać zbadane przez lekarza, następnie w przypadku potrzeby powinno być wykonane USG piersi. Być może zaobserwowany objaw może mieć związek z zaburzeniami mikrokrążenia skórnego lub zmianami hormonalnymi.
Proponuję skonsultować problem z ginekologiem.

Redakcja abcZdrowie.pl