Skrócenie przerwy pomiędzy opakowaniami tabletek antykoncepcyjnych i opóźnienie a zabezpieczenie

Witam serdecznie. jestem w trakcie przyjmowania doustnej antykoncepcji. Mam pytanie. czy po przerwie skroconej o 1 dzien miedzy pierwszym a drugim opakowaniem w zyciu i pominiętą drugą tabletką, ale przyjętą z opóźnieniem mniejszym niż 12 godzin jestem zabezpieczona po 4 i 7 tabletce? Dziękuję Ekspertom
ponad rok temu

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
W opisanej sytuacji nie doszło do osłabienia ochrony antykoncepcyjnej. W razie wątpliwości proszę skonsultować się z ginekologiem.