Skuteczność tabletek antykoncepcyjnych Daylette przy biegunce

Witam, biorę tabletki antykoncepcyjne Daylette i wybieram się do Egiptu gdzie można nabawić się tzw. zemsty faraona, która przejawia się u mnie biegunką. Zastanawiam się czy jeśli będę brać leki typu stoperan to pomogą one tabletce antykoncepcyjnej tak by w 100% się wchłaniała. Mój partner niestety nie chce stosować dodatkowego zabezpieczenia, a czytałam, że w przypadku biegunki tabletka może mieć obniżone działanie. Proszę o poradę.
ponad rok temu

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Zarówno biegunka jak i wymioty rzeczywiście mogą mieć wpływ na wchłanianie, a co za tym idzie także na skuteczność, tabletek antykoncepcyjnych. Zdecydowanie nie powinna się Pani jednak niepokoić na zapas. Nie ma także wskazań, by profilaktycznie stosowała Pani preparaty typu Stoperan. Proszę bowiem pamiętać, że działają one zapierająco! Sugeruję, by przestudiowała Pani dokładnie ulotkę preparatu Daylette, gdzie ze szczegółami napisane jest jak postępować w przypadku biegunki. Jeśli zastosuje się Pani do tego, co jest tam napisane skuteczność antykoncepcyjna będzie zachowana. W ramach profilaktyki biegunki proszę pamiętać o higienie, zrezygnować z lodu w napojach, pić tylko wodę butelkowaną, taką samą wodą myć zęby oraz uważnie spożywać lokalne pokarmy.