Słabe działanie estrogenne, nieliczne komórki metaplastyczne

wykonałam cytologię sierpień 2014 wyszło słabe działanie estrogenne ,nieliczne komórki metaplastyczne , mam 41 lat, miewałam nocne poty w nocy i budziłam się dosłownie mokra .....czy trzeba już przyjmować jakieś leki, boję się ,że to menopauza - zresztą wahania nastrojów duże i zmęczenie tez obserwuję ,Małgorzata z Krakowa ,

Witam,

może warto byłoby o swoich przypuszczeniach porozmawiać z lekarzem ginekologiem. Taka konsultacja pozwoliłaby zaplanować leczenie i łagodzenie objawów które Pani opisuje. Pomocne w tej sytuacji może być stosowanie technik relaksacyjnych (np. spokojny oddech, masaż, gorące kąpiele i spokojna muzyka)poradnictwo psychologiczne, psychoterapia.

pozdrawiam
A.Aleksandrowicz

www.facebook.com/pages/Psychoterapia-Anga-Aleksandrowicz/849652415108571?ref=hl