Słyszę głosy - czy to jakieś zaburzenia psychiczne?

Mam 15 lat i jakiś tydzień temu, koło 10 szłam do domu od koleżanki (mieszka 2 domy dalej). Gdy byłam koło swojego domu prawie, to kobiecy, łagodny głos mi szepnął do ucha: „uważaj” - strasznie się wystraszyłam. Następnej nocy śniło mi się, że widziałam dużo krwi i słyszałam krzyk tej kobiety, przeraźliwy i taki jakby ktoś jej zadawał ból. Wczoraj mi się śniło, że ktoś mnie okropnie zgwałcił, a młoda dziewczyna stała i patrzyła na to, jakby była to najzwyklejsza rzecz na świecie, a po wszystkim powiedziała tym samym głosem, który słyszałam wcześniej: „mówiłam Ci, żebyś była ostrożna...”. Od kilku dni mam także przeczucie, że coś się złego stanie. Moi rodzice są po rozwodzie, mama znowu wyszła za mąż, ale lubię ojczyma, ojciec też ma narzeczoną i syna z tą kobietą, rok temu dowiedziałam się, że ojciec miał jeszcze jednego syna ze swoją narzeczoną, tylko umarł zaraz po urodzeniu, 3 lata temu, od tej pory się nie widujemy. Proszę o szybką odpowiedź.

Witam!
Twoje samopoczucie i nachodzące Cię myśli są niepokojące. Warto skonsultować się w tej sprawie ze specjalistą. Diagnoza Twojego stanu na podstawie krótkiego opisu nie jest możliwa. Wymagana jest w tym celu bezpośrednia wizyta u specjalisty.
Porozmawiaj z mamą o tym, co się z Tobą dzieje i poproś ją o kontakt z lekarzem lub psychologiem. Twoje problemy mogą mieć różne podłoże i dlatego należy skorzystać z pomocy specjalisty, który będzie mógł konkretnie zdiagnozować problem i zalecić odpowiednie środki lecznicze.

Pozdrawiam