Słyszę głosy. Co robić?

Mam 27 lat. Od kilku miesięcy słyszę głosy. Ignorowałam to wcześniej, ale zaczęłam się niepokoić. Czasem idę ulicą i wydaje mi się, że ktoś do mnie mówi lub gdy pracuję słyszę pojedyńcze słowa lub moje imię. Mam małe dziecko i boję się, że jeżeli o tym komuś powiem - uznaja mnie za niepoczytalną i odbiorą mi małego. Proszę o pomoc, z góry dziękuję!

Witam serdecznie!

Głosy, które Pani słyszy mogą być rodzajem tzw. halucynacji słuchowych (omamów). Czasami zdarza się tak, że kiedy jesteśmy bardzo zmęczeni, żyjemy w ciągłym stresie i nasza odporność zostaje znacznie osłabiona, jesteśmy bardziej wyczuleni, wrażliwi na odbierane przez nasze zmysły dźwięki płynące z otoczenia. Wtedy zdarza się, że słyszymy to czego nie ma czy widzimy jakieś nieprawdziwe obrazy. Wówczas wystarczy odpoczynek.

Może być to również objaw jakiś zaburzeń psychicznych. W związku z tym myślę, że nie powinna Pani zwlekać z decyzją i udać się po poradę do specjalisty - psychiatry. Wizyta u lekarza nie jest powodem do tego, by uznac Panią za niepoczytalną czy niezdolną do opieki nad dzieckiem.

Niestety w Pani przypadku postawienie teraz diagnozy nie jest możliwe, z uwagi na charakter konsultacji oraz zbyt małą ilośc informacji zawartą w mailu.

Bardzo proszę skorzystać z pomocy lekarza psychiatry, ponieważ jeśli okazałoby się, że jest to początek jakiś zaburzeń psychicznych, to im szybciej ropocznie się leczenie, tym lepiej. Lekarzy obowiązuje tajemnica, a Pani nie musi nikomu mówić o tej wizycie, jeśli obawia się Pani oceny ze strony otoczenia.

Pozdrawiam serdecznie.