Zapytaj lekarza

1 , 0 2 1 , 2 7 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Spadek liczby białych krwinek we krwi

Mam 30 lat. Wczoraj zrobiłam sobie kontrolne badanie krwi, morfologia, ob, żelazo, cukier. Jestem przerażona, ponieważ wszystkie wyniki wyszły w normie, tylko białe krwinki 3,7. Boję się, bo norma jest od 4,0. Co to może być, jak sobie pomóc? Dodam, że choruję na nerwicę, biorę tabletki antykoncepcyjne, a przez ostatnie pół roku miałam dwa razy anginę i zapalenie oskrzeli. Dziękuję za odpowiedź!

KOBIETA, 30 LAT ponad rok temu

Antykoncepcja po

Niestety, czasami niektóre metody zabezpieczenia przed ciążą zawodzą, może dojść do pęknięcia prezerwatywy lub kobieta zapomni o tabletce antykoncepcyjnej. Coraz częściej mówi się o antykoncepcji awaryjnej, która jest określana również jako antykoncepcja ?po? czy antykoncepcja ratunkowa.

Lek. Karol Kaziród-Wolski
81 poziom zaufania

Witam!
Niewielki spadek liczby białych krwinek może być spowodowany niedawno przebytymi infekcjami. Dodatkowo jest on tak nieduży, że znajduje się niemalże w granicy błędu laboratoryjnego i przy braku objawów klinicznych nie ma znaczenia diagnostycznego, nie wymaga interwencji. Wobec tego nie ma powodu do niepokoju, za pół roku można znowu wykonać badania kontrolne. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości proponuję skonsultować problem z lekarzem rodzinnym. Pozdrawiam serdecznie!

Lekarz w trakcie specjalizacji z kardiologii w Świętokrzyskim Centrum Kardiologii.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy