Spanie z otwartymi ustami i łzawienie u syna z zespołem Downa

Pyt do lekarzy mam syna z zespolem Dawna am maske do spania Bo ma bezdechy nocne a nikt nice sprawdza droznosci Nosa I kanalikow lzowych Moj syn spi z otwartymi ustami I czesto mu lzawia czy Jakie badania powinnam wymuszac Bo Mieszkania w Irelandi a tu maja czas na wszystko Jak mam gotowa obserwacje to czasami cos robia jak w przypadku bezdechow mowili ze jestem nadopiekuncza ale uparlam sie na badania I przepraszali Bo bylo 20 bezdechow na godz prosze pomozcie mi Jakie badania robic Dziek

Witam

Oprócz występujących u Pani Syna problemów laryngologicznych na spanie z otwartymi ustami może mieć wpływ także obniżone napięcie mięśniowe które jest charakterystyczne dla osób z zespołem Downa.
Proszę skonsultować się z neurologiem.

Pozdrawiam
Joanna Gałczynska-Adamiak
www.centrum-logopedyczne.pl