Spowolniony metabolizm po dietach a chęć schudnięcia

Witam. Po dietach mam fatalny metabolizm, strasznie rzadko się załatwiam i mimo zdrowego odżywiania waga od miesiąca stoi w miejscu . Co mam zrobić aby waga znowu ruszyła ? ?? Zaznaczam że jestem dość aktywna zawodowo, praktycznie cały dzień jestem w ruchu i mimo wszystko nic się nie zmienia, chudnę max 0,2 kg na miesiąc przy jadłospisie od dietetyka. Co może być przyczyną? Czy to że piję baaaaaardzo mało(2kawy dziennie i nic więcej) może mieć wpływ? Dziękuję za odpowiedź :-)

Ewa Kozłowska Dietetyka, Warszawa

Wskazne jest spożywanie 1500 ml wody, 2 kawy to mało - ale to nie powinno mieć wpływu na tempo utraty masy ciała. Proszę udać się do dietetyka i sprawdzić kaloryczność diety. Może spożywa Pani produkty nie policzone w diecie np. soki owocowe, alkohol?

Pozdrawiam serdecznie

Witam, kawę należy wykluczyc jako napój. Kawa wręcz wysusza. Prawidłowo powinna Pani codziennie dostarczać co najmniej 1,5-2 l płynów. Wliczamy do tego płyny pochodzące z zupy i mleka. Niedobór wody może być przyczyną zaparć, szczególnie przy sporej ilości błonnika w diecie. Pozdrawiam